BGY’yi siyasi parti sanınca olanlar oldu

BGY adlı gençlik sayfasını siyasi parti sanan bir gencin videosu gündem oldu. Sokak röportajında BGY isimli sayfayı siyasi parti sanan bir genç, “BGY adlı bir partiye oy vermeyi düşünüyorum. Ben parti olarak biliyorum bana parti dediler.” dediği anlar sosyal medyada gündem oldu.

Videonun sosyal medyada yayılmasından sonra BGY adlı sayfanın admini Ömer Serdar Özkan, Instagram hesaplarında biosuna ‘siyasi parti genel başkanı ‘ yazdı.

O anlar ise sosyal medyada gündem oldu.

BGY NEDİR

BGY, Facebook’ta Bugünlük Bu Kadar Grup Yeter adıyla faaliyet gösteren ve yönetimini Ömer Serdar Özkan ile Mert Güngördü’nün üstlenmiş olduğu bir topluluktur. Amacı tamamiyle ” mizah ” olan bu topluluk zamanla güçlenmiş ve 16-25 yaş aralığının en aktif katılım gösterdiği sosyal grup haline gelmiştir.

An itibariyle toplam 350 bin kişiyi geçen üye sayısı, sahip olduğu tüm hesaplar düşünüldüğünde 5 milyonu bulan takipçisi ve 6 aktif grubu vardır. Facebook üzerinde zamanla ihtiyaçtan doğan bu grupları şöyle sıralamak mümkündür: BGY: Direniş Again, BGY: Sports , Bugünlük Ders Yeter , BGY: Gaming , BGY: Stonks ve BGY: Karma. BGY ve aslında BGY’li olmak yani bir aidiyet hissetmek bu topluluğun gücü açısından oldukça önemlidir. Çünkü BGY’liler mizah ile her türlü takdir ve eleştiriyi yansıtabilirler; herhangi bir konudaki kızgınlık, üzgünlük ya da mutluluk gibi duygularını mizah aracılığıyla gösterebilirler. Kısacası gücünü toplam sayısı ve kitlesindeki aktiflikten alan grup, Z kuşağının gerçekçi bir örneğidir.
Mizah grubunun haricinde spor, oyun ver ders ile alakalı gruplarda BGY çatısı altında bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir