Rahat Bir Uyku İçin Kullanılan Göz Bantlarının Daha Önce Duymadığınız Yararları

Araştırmalar sonucu uyku göz bandı faydalarının oldukça fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Uyumadan önce gözlerinize taktığınız bantlar sayesinde ışıkla temasını keserek vücudun uyku sürecine geçişini kolaylaştırıyor ve hızlandırıyorsunuz. Bu sayede kaliteli bir uyku geçirmiş oluyorsunuz. Peki geçirdiğiniz bu kaliteli uyku günlük yaşamınızı nasıl etkiliyor diye hiç merak ettiniz mi? Gelin hep birlikte uyku gözü bandı taktığınızda size ne gibi faydalar sağladığına bakalım.

Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

Farklı kumaş modellerine sahip, gözleri kapatacak şekilde tasarlanan, arkası lastikli olan bant modelleri, hava alan kumaşlardan üretilmesi nedeniyle gece boyunca sizi rahatsız etmezler.

Uyku göz bandı modelleri burada

Geceleri daha kaliteli ve deliksiz bir uyku deneyimi istiyorsanız siz de uyku göz bandını tercih edebilirsiniz.

Gözlerinizi tamamen kapatması nedeniyle dışarıdan gelen tüm ışıkları engelliyor. Böylece daha hızlı ve rahat bir biçimde uykuya dalmanıza yardımcı oluyor. Gündüz vakitlerinde ve seyahatlerde de imdadınıza yetişerek hem kaliteli hem de konforlu uyumanıza yardımcı oluyor.

Uyku göz bandı modelleri burada

İngiltere, ABD ve İtalya’dan araştırmacılar, uyurken göz bandı kullanmanın yararlarını keşfetti.

Sleep dergisinde yayınlanan, 122 kişinin katıldığı 2 farklı deney şeklinde yapılan deney sayesinde uyku ve ışık arasındaki bağlantıya ilişkin önemli veriler elde edildi. Gece maruz kalınan ışıkların uyku için önemli bir etken olduğu söylendi. Yapılan deneyde 18-35 yaş arası katılımcıların belirli zaman aralıklarında göz bandıyla uyumaları istendi. Daha sonra teste girmeleri söylendi.

Uyku göz bandı modelleri burada

Deney sonucu göz bandının bir çok faydası olduğu ortaya çıktı.

Haftasonu yapılan laboratuvar testleri, olayları ve deneyimleri hatırlama becerileri üzerine yapıldı. Değerlendirmeler sonucunda daha yüksek performans sergiledikleri ortaya çıktı. Ayrıca katılımcıların olaylara daha iyi reaksiyon verdiği görüldü.

Uyku göz bandı modelleri burada

Araştırma makalesinde ”Ortam ışığı uykunun yapısını ve zamanlamasını etkileyebilir” ifadeleri kullanıldı.

Araştırma sonucu araştırmacılar: ”Gece uykusu sırasında ışığı engellemek için göz bandı takmanın hafızayı ve uyanıklığı olumlu etkilediğini gördük” dediler ve ekledir ”Ders çalışmak veya araba kullanmak gibi günlük görevlere fayda sağlayabilecek değişiklikler keşfettik” dediler.

Uyku göz bandı modelleri burada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir