Ripple, SEC Davası İçin Yeni Karar Tarihini Açıkladı!

Ripple, son 1. Çeyrek 2023 mali raporunda, dava sonucuna yönelik kararın yıl sonundan önce gelmesini beklediğini söyledi. Uzmanlar, SEC davası için yeni kararın çok yakında ortaya çıkmasını bekliyor.

Ripple-SEC davasında kritik karar çıkmak üzere

Önde gelen Silikon Vadisi teknoloji şirketi, iki yıldan uzun süredir devam eden SEC davası hakkında güncelleme sağladı. Yargıç Analisa Torres tarafından verilen 6 Mart 2023 tarihli emri vurguladı. Karar, mahkemenin özet kararda hangi SEC ve Ripple uzman görüşlerini dikkate alabileceğine yer veriyor.

Ripple ayrıca, mahkemenin, XRP yatırımcılarının beklentileri hakkında ifade veren SEC uzmanlarından birinin görüşünü kayıtlardan sildiğini öne sürdü. Aynı şekilde, XRP fiyatındaki değişime neyin sebep olduğunu belirlemeye çalışan başka bir SEC uzmanının ifadesi de silindiğini belirtti.

XRP topluluğunun üyeleri, Yargıç Torres’in davayla ilgili özet kararını hevesle bekliyor. Son haftalarda özet karara ilişkin zamanlama üzerinde ortaya çıkan tarihler şu şekilde…

Özet kararın bu tarihlerde ortaya çıkması bekleniyordu

Özellikle davayı yakından takip eden XRP yanlısı avukat James K. Filan’ın 31 Mart tahmini pek çok kişinin beklediği gibi gerçekleşmedi. CryptoLaw’ın kurucu avukatı John Deaton, kararın 6 Mayıs 2023’te veya daha önce gelebileceğini tahmin etmişti. Ek olarak, Ripple’ın CEO’su, kararın 2023’ün ilk yarısında gelebileceğini tahmin ediyor.

Ripple, son 1. Çeyrek 2023 mali raporunda, özet karar kararının yıl sonundan önce gelmesini beklediğini söylüyor. Ancak, özet kararın “zamanlamanın nihai olarak mahkemeye bağlı olduğunu” iddia ediyor.

Ripple Labs, SEC’in kripto düzenlemelerine yaklaşımına ateş açtı

Blockchain şirketine göre ABD, kripto endüstrisi için net kurallar oluşturmak yerine yaptırım yoluyla düzenlemeye odaklanmaya devam ediyor. ABD’li düzenleyicilerin kural koymayı benimsemek yerine yaptırım eylemlerini tercih ettikleri birkaç örnekten alıntı yaptı. Ripple, Paxos ve Coinbase’e Wells Bildirimi yayınlayan SEC’e işaret etti.

Ayrıca, CFTC tarafından Binance ve CEO’su CZ’ye karşı açılan davaya dikkat çekti. CFTC, Binance ve CEO’sunun ABD ticaret ve türev yasalarını ihlal ettiğini iddia etti. Bu arada, Ripple’ın SEC davasıyla ilgili güncellemesi, Garlinghouse’un ABD’nin kripto para birimi düzenlemeleri açısından geriye doğru ilerlediğini iddia etmesinden birkaç saat önce geliyor.

Ripple (XRP), 20202de SEC davası sonrasında piyasada ciddi bir satış baskısı yaşadı. Kısa sürede çift haneli değer kaybetti. Dava açıklamasının yapıldığı 22 Aralık 2020’den sadece birkaç gün sonra, XRP fiyatı %60’a kadar düştü. O zamandan beri, XRP fiyatı dalgalı bir seyir izliyor. 2021 yılının başında kısmen toparlanmaya başladı. Kriptokoin.com olarak Ripple lehine bir dava sonucunda analistlerin XRP fiyatında beklediği seviyelere bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir