Böyle Boşanma Sebebi Görülmedi: Kocasının Telefonuna Baktı ve…

Her şey boşanma nedeni olabilir

GUANTANAMO YUVA YIKTI

Boşanma çoğu çiftin kaçınmaya çalıştığı bir şeydir. Ancak durum kontrol edilemez olduğunda, boşanma tek çıkış yolu gibi görünmektedir. Çok ciddi gerekçelerle olduğu gibi “sudan” denecek nedenlerle de boşananlar var tabii.

Kötü şöhretli bu hapishanenin şimdi okuyacağınız boşanmayla fiziki bir bağı yok. Düşüncesiz ve kaba bir erkeğin karısına bakışını yansıtırken referansı bu hapsihane olduğu için dı geçiyor.

2009 yılında Suudi bir kadın 17 yıllık kocasının kendisini hangi isimle aradığını öğrenince ondan boşandı. Kadın bir gün dışarıdayken cep telefonunu incelediği kocasının rehberine baktığında “Guantanamo” adı altında kayıtlı numarasına rastlar. Bu takma adı gören kadın çok sinirlenerek hemen kocasından boşanma davası açmasını ister. Kocası bunun komik olacağını düşündüğünü, eşinin de onun mizah anlayışını paylaşacağına inandığını söylese de, kadın kocasının kendisinden bir hapishane olarak bahsetmesi düşüncesine katlanamadı. Bu ismin kendi açısından son derece sert ve kaba olduğunu söyledi. Kocasının “bebeğim”, “tatlım” ya da belki “karıcığım” gibi klasik isimlerle yetinmesi gerekirdi. Çift bu yersiz ve haksız ibr benzetme yüzünden evliliklerini bitirirler.

HER 5 BOŞANMADAN BİRİNİN SEBEBİ FACEBOOK

Bu muhtemelen şimdiye kadarki en komik boşanma nedeni. Hepimiz Facebook’un bir ilişkiyi birkaç dakika içinde nasıl yok edebileceğini gördük ve hatta belki de bunun kurbanı olduk. Sadece 2 aylık evil, 23 yaşındaki bir kadın da 31 yaşındaki kocasına facebook nedeniyle boşanma davası açtı. Çünkü kocası Facebook’taki ilişki durumunu “evli” olarak değiştirmeyi unutmuştu.

Koca, evlilik çok yeni olduğu için işine dalıp gittiğini ve durumunu değiştirmeyi unuttuğunu söyledi. Mahkemeye çıkarıldıklarında, yargıç çifti içinde bulundukları çıkmazı çözmeleri için danışmanlık hizmeti almaya mahkum etti. Birçok avukat, dünyadaki her beş boşanma davasından birinin sebebinin Facebook olduğunu keşfetti. Bu avukatlar, gerekli tüm bilgileri çevrimiçi olarak görüntüleyebildikleri için Facebook’u davalarını kazanmalarına yardımcı olacak bir araç olarak kullanıyorlar. Bu yöntem çocuk velayeti davalarında çok yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir